Vijesti iz knjižnice

Upute za korištenje portala e-Lektire

Na portalu e-Lektire dostupna su cjelovita djela hrvatskih i stranih pisaca s popisa obvezne školske lektire i šire. Projekt je pokrenut 2009. godine na inicijativu i uz potporu tadašnjeg Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, a u realizaciji Bulaja naklade i CARNET-a.

Pristup sadržajima je slobodan, a dostupan je učenicima i nastavnicima uz korištenje elektroničkog identiteta AAI@EduHr, ali i svim zainteresiranima uz registraciju korisničkog računa e-Lektire.

Upute za korištenje portala:

1. KORAK

2. KORAK – odaberite prijavu sa svojim AAI@EDU.HR računom koji ste dobili od administratorice (ime.prezime@skole.hr)

3. KORAK – nakon što ste se prijavili kliknite na „DJELA“ gdje ćete lektire moći pretraživati abecedno, kronološki ili prema popisu lektira za osnovnu i srednju školu

4. KORAK – nakon što ste našli lektiru koju ste tražili kliknete na naslov
(npr. „Bajke“)

5. KORAK – nakon što ste odabrali lektiru koju ste tražili pojavit će vam se ova stranica

6. KORAK  na dnu stranice nalaze se opcije čitanja lektire → kliknite na PDF (za određena djela postoje i AV zapisi)

Priloženi dokumenti:
e-Lektire.pdf (847.66 KB)

objavio: Betina Boban   datum: 16. 11. 2020.