« Srpanj 2017 »

Projekt "Novigrad u zrcalu Istre - Cittanova nel specchio d`Istria"

OŠ „Rivarela“ Novigrad početkom šk. g. 2015./2016. prijavila se na natječaj Upravnog odjela za kulturu i Upravnog odjela za obrazovanje, sport i tehničku kulturu Istarske županije za pristupanje projektu Institucionalizacija zavičajne nastave u osnovne škole Istarske županije.

Projekt OŠ „Rivarela“ pod nazivom „ Novigrad u zrcalu Istre“ prihvaćen je od strane Radne skupine za institucionalizacija zavičajne nastave, tako da će se ove godine započeti s njegovim provođenjem.

19. listopada 2015.g. održan je instruktivni dan za projekt Institucionalizacija zavičajne nastave u osnovne škole Istarske županije u Draguću u Kući fresaka. Instruktivnom danu prisustvovale su ravnateljica škole Davorka Parmač i učiteljica povijesti i geografije Rozana Brezac Radović.

Održano je vrlo poučno i interesantno predavanje - Istarske freske Sunčice Mustać iz Konzervatorskog odjela u Puli. Radna skupina za institucionalizaciju zavičajne nastave u osnovne škole Istarske županije u sastavu: Miranda Damjanić Roce, Nadia Kos, Viviana Brkarić, Gaetano Benčić i Igor Jovanović prezentirala je imenovani projekt Istarske županije.

Na  instruktivnom danu naglašena je potreba uključivanja šire lokalne  zajednice ( Grada, gradskih institucija,  roditelja)  u pripremu i realizaciju projekta.

Odobreno je 24 projekata osnovnih škola koje će provoditi zavičajnu nastavu. Cilj je približiti učenicima zavičaj i pobuditi im zanimanje za dublje upoznavanje prostora u kojem žive kako bi u svom daljnjem odrastanju, i  kao odrasli ljudi, djelovali na dobrobit svoga kraja. Instruktivni je dan završio razgledom Draguća, prelijepog, ali nažalost, slabo poznatog istarskog gradića u unutrašnjosti Istre.