Školsko natjecanje: Geografija, Talijanski, Matematika, Tehnički

Rezultati školskih natjecanja: Geografija, Talijanski jezik, Matematika, Tehnička kultura [2016./2017.]

TEHNIČKA KULTURA: Natjecanje iz tehničke kulture provodi se za učenike šestih razreda. Za to bi se natjecanje  tradicionalno moglo reći da  više zainteresira i okupi mušku populaciju. No, Martina i Ena  ove godine dokazale su suprotno.

Učenice šestog razreda Martina Dujak i Ena Kocijančić  sudjelovale su na školskom natjecanju iz tehničke kulture. Nakon pismenog dijela natjecanja zadatak im je bio izraditi maketu pomoćne zgrade. Djevojčice su se doro snašle i pokazale da nema granica između ''muških'' i ''ženskih'' predmeta i poslova.

Bravo za naše šestašice! Rezultatima je bio zadovoljan i učitelj mentor Ilija Babić.

[27.01.2017.]
GEOGRAFIJA:

Školsko natjecanje iz geografije u našoj školi redovito okupi najveći broj učenika iz svih viših razreda. Ove godine školsko natjecanje održano je odmah na početku drugog polugodišta, 18. siječnja 2017. godine.

Zanimljivo je primijetiti da je najveće zanimanje natjecanje pobudilo među učenicima 7. i 8. razreda. Petaši su pod opterećenjem početničke treme, u 6. razredu se počinje učiti regionalna geografija, a sedmaši i osmaši procjenjuju  gradivo lakšim i jednostavnijim pa se i lakše odlučuju za natjecanje.

Profesorica geografije Rozana Brezac-Radović zadovoljna je postignutim rezultatima:

V. razred:
80%     Borna Mandžuka
70%     Rajna Klaj

VI. razred:
53%     Petra Ponjavić VI.b
49%     Ena Kocijančić VI.b

VII. razred:
70%     Linda Šopar VII.b
66%     Maja Klaj VII.a
53%     Anteo Kajinić VII.b
46%     Lea Kmet VII.b

VIII. razred:
77%     Emanuel Pištan VIII.a
76%     Dominik Krulčić VIII.b
70%     Leon Bilić VIII.b
53%     Petra Zovko VIII.a
47%     Iva Radizlović VIII.a

Za županijsku razinu natjecanja mentorica Rozana predložila je sljedeće učenike:

V. razred: Borna Mandžuka i Rajna Klaj
VI. razred: Petra Ponjavić
VII. razred: Linda Šopar i Maja Klaj
VIII. razred: Emanuel Pištan, Dominik Krulčić i Leon Bilić

TALIJANSKI JEZIK: Izvrsni rezultati natjecanja na svim razinama natjecanja u poznavanju talijanskog jezika postavljaju pred svakom novom generacijom učenika osmih razreda vrlo visoka očekivanja. Učenici škole redovito osvajaju prva mjesta na državnim natjecanjima. Hoće li tako biti i ove godine saznat ćemo u narednom razdoblju. Smiješi li se i kome sljedeća faza natjecanja?

Školskom natjecanju iz talijanskog jezika pristupilo je devetero učenika osmih razreda. Od ukupno 60 bodova najslabiji rezultat ostvaren je s 34 bodova. Najveći broj učenika je ostvario rezultat između 44 i 50 bodova.

Najzadovoljniji i najuspješniji među natjecateljima je bio Raian Jurišević s ostvarenih 56 bodova. Očekuje se odluka Županijskog povjerenstva  i poziv učenicima za  Županijsko natjecanje.

MATEMATIKA: Školsko natjecanje iz matematike okupilo je petero učenika 6. razreda. Iako je matematika slovi kao jedno od težih školskih natjecanja, učenici su s velikim optimizmom pristupili natjecanju.

Najbolji rezultat su postigli Martina Dujak (6.a) i Jasmin Ćatić (6.b).

Mentorica, profesorica matematike Carmen Tučić je zadovoljna pokazanim znanjem.

Svim učenicima čestitamo na uloženom trudu i postignutim rezultatima!

Tekst: Ljiljana Kostić

Pročitajte i:
Županijska natjecanja [2016./2017.]
Novinarskim komentarom do županijskog Lidrana

Izvor: OŠ - SE "Rivarela"

objavio: Goran Orlić   datum: 8. 2. 2017.