Posjet Hrvatskom narodnom kazalištu u Rijeci

Posjeta riječkom HNK i predstavi Snježna bajka

Učenici trećih, četvrtih i petog razreda u pratnji svojih učiteljica Jasne, Mirjane, Aleksandre i Sabrine, te učiteljice Gabrijele i knjižničarke Ljiljane u srijedu, 6.12., posjetili su Hrvatsko narodno kazalište Ivana pl. Zajca u Rijeci.

Privukla nas je nova predstava u realizaciji Kreativnog tima Zajc pod nazivom Snježna bajka i odlučili smo provjeriti hoće li i nas oduševiti riječka zimska čarolija.

Snježna bajka zanimljiv je kolaž djeci poznatih motiva iz niza bajki i crtića obogaćen poznatim i manje poznatim songovima kao što su Can you feel the love tonight (Kralj lavova) i Let it go (Snježno kraljevstvo). Dojmljiva scenografija i fantastični kostimi ostavili su bez daha sve gledatelje, a pogotovo najmlađe, no posebno oduševljenje zavladalo je kada je u kazalištu počeo padati snijeg! Na povratku za Novigrad mogli su se čuti brojni pozitivni komentari, a jedino što bismo priželjeli jest da je predstava trajala barem malo duže!

Tekst: Ljiljana Kostić

Izvor: OŠ - SE "Rivarela"

objavio: Goran Orlić   datum: 8. 12. 2016.