Mjesec hrvatske knjige obilježen knjigom i glazbom

MHK - Mjesec hrvatske knjige obilježen druženjem s Jelenom Radan, Društvom "Naša djeca" iz Pazina, Marinom Marušić, Paulom Jurman, Geom Rajić...

Povodom Mjeseca hrvatske knjige Gradska knjižnica Novigrad-Cittanova pripremila je za naše učenike zanimljiv sadržaj. Pored posjete svih razreda Gradskoj knjižnici, upoznavanja s knjižnicom, načinom posudbe, korištenja enciklopedija, kataloga i sl. ovaj tjedan smo u našoj školi ugostili i zanimljive goste. U srijedu smo imali priliku družiti se s Jelenom Radan, glazbenicom i književnicom koja je osmim razredima predstavila svoj roman za mlade "Zeda". Saznali smo što je Zeda, zedski svijet i koje avanture je junakinja Rejna doživjela u neobičnom zedskom svijetu.

U petak smo ugostili pazinsko Društvo naša djeca čije su nam članice predstavile pjesmaricu "Između svijeta dva" objavljenu u njihovom izdanju. Autorice pjesmarice Marina Marušić, Paula Jurman i Gea Rajić su kroz priču, pjesmu i ilustracije prikazale čaroliju ove pjesmarice i očarale naše učenike i učenice koji su zaplesali i zapjevali zajedno s njima.

Tekst: Ljiljana Kostić

Pogledajte foto galeriju: >klik<

Izvor: OŠ - SE "Rivarela"

objavio: Goran Orlić   datum: 11. 11. 2016.

Ovaj mjesec: 2084