Četvrtaši na Međunarodnom festivalu slikovnice

Kako ispričati priču pomoću origamija, učenici su doznali u sklopu Međunarodnog festivala slikovnice "Ovca u kutiji"

Krajem rujna učenici četvrtih razreda sudjelovali su na  radionici u sklopu Međunarodnog festivala slikovnice "Ovca u kutiji" u organizaciji Knjige u centru (Zagreb) i partnera, a gostovanje u Novigradu realizirano je u suradnji s Gradskom knjižnicom Novigrad - Cittanova.

Književno - likovnu radionicu  ''Od ideje do slikovnice'' vodile su majka i kći Ana i Jasminka Petrović. Gospođa  Jasminka piše razna književna djela,  a Ana ih ilustrira.  Objasnile su nam postupke pisanja knjiga, pročitale neke od slikovnica. Posebno je zanimljivo bilo pričanje priče pomoću origamija. Na kraju su svi učenici  izrađivali zajedničku slikovnicu.

''Radionica nam se jako svidjela i bilo nam je zabavno'', dojmovi su zadovoljnih četvrtaša.

Pogledajte foto galeriju: >klik<

Tekst: Marinela Juko, Nika Fabris, Lana Šostar, IV.a

Izvor: OŠ - SE "Rivarela"

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 5. 10. 2016.