Prvo mjesto za naše čitateljice!

Odličan rezultat naših učenica na Županijskom natjecanju u znanju i kreativnosti "Čitanjem do zvijezda".

U četvrtak, 14.2.2019. u Talijanskoj osnovnoj školi "Galileo Galilei" u Umagu održano je Županijsko natjecanje u znanju i kreativnosti "Čitanjem do zvijezda". Našu školu predstavljale su učenice 8.a razreda Martina Dujak i Emili Peer te učenica 7. razreda Rajna Klaj. Odličnim rezultatom ostvarile su prvo mjesto i plasman na državnu razinu natjecanja koja će se održati u Čakovcu 3.5.2019.

Emili, Martina i Rajna ispit su pisale samostalno, međutim njihovi bodovi su se zbrojili i dali konačni rezultat koji je bio samo dva boda veći od drugoplasirane škole. Čestitamo curama na velikom uspjehu i želimo im puno sreće na Državnom natjecanju.

Podsjećamo, projekt "Čitanjem do zvijezda" provodi Hrvatska mreža školskih knjižničara s ciljem poticanja čitanja i razvoja kreativnosti. Na školskoj razini ove školske godine sudjelovalo je 10 učenica i učenika viših razreda koji su morali pročitati tri zadane knjige i na ispitu znanja pokazati poznavanje sadržaja. Martina, Emili i Rajna ostvarile su najbolji rezultat na školskoj razini i nastavile natjecanje.

Ispit na županijskoj razini umnogočemu je složeniji te osim poznavanja sadržaja i brojnih detalja traži razumijevanje pročitanog, poznavanje autorovog života i djela, karakterizaciju likova te korelaciju sadržaja s predmetima geografija, povijest i hrvatski jezik.

Zajednička fotografija sudionica i sudionika natjecanja

Naše predstavnice s ponosnom knjižničarkom

objavio: Ljiljana Kostić   datum: 21. 2. 2019.