Hrabri čuvari

Prošle školske godine naša se škola uključila u projekt Hrabrog telefona (uz financijsku podršku Ministarstva za demografiju, obitelji, mlade i socijalnu politiku) ''Hrabri čuvari''. Projekt je bio namijenjen učenicima od 5. do 8. razreda, a usmjeren na prevenciju i djelotvornu zaštitudjece od nasilja na internetu kroz pružanje stručnih i djelotvornih informacija o mogućnostima interneta te oblicima i učincima ove vrste nasilja. Radionice koje su pedagoginja i psihologinja provodile s učenicima ticale su se navika i sigurnosti djece u korištenju interneta i modernih tehnologija, prevencije elektroničkog nasilja i pomoći u slučaju kada se elektroničko nasilje dogodi . Učenice (6. a i b razreda) koje su sudjelovale u radionicama, nastavile su promovirati ideje projekta kroz izvannastavnu aktivnost ''Hrabri čuvari'' u šk.g. 2018./2019. zajedno s psihologinjom Sarom Findrik.

Povodom Dana sigurnijeg interneta koji se obilježava 5.2.2018. učenice su uredile pano s važnim porukama o sigurnosti na internetu, te održale prezentaciju za više razrede o tome što su tijekom prošlogodišnjih radionica naučile i što savjetuju ostalim učenicima. Kao dio aktivnosti, učenice će, pod vodstvom psihologinje, voditi savjetovalište o prevenciji nasilja na internetu. Savjetovalište će se održavati četvrtkom 7. sat u učionici 45, prema sljedećim datumima:

21.2.2019., 7.3.2019., 21.3.2019., 4.4.2019.,  25.4.2019., 9.5.2019., 23.5.2019. i 6.6.2019.

U savjetovalište se mogu obratiti svi učenici koji imaju pitanja vezano za vlastitu sigurnost na internetu, koji su žrtve elektorničkog nasilja ili poznaju nekoga tko jest i žele mu pomoći.

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 12. 2. 2019.