Treba li produžiti vrijeme trajanja marende?

« Listopad 2018 »

Osmaši na Interliberu
Autor: Ljiljana Kostić, 17. 11. 2017.

U petak, 10.11.2017. učenici osmih  razreda su u sklopu terenske nastave hrvatskog jezika posjetili Zagreb.  U pratnji gđe Gabrijele, knjižničarke Ljiljane i psihologice Sare, otišli su na jednodnevni „izlet“.  Cilj  putovanja bio je posjet Interliberu, međunarodnom sajmu knjiga i učila, koji se u Zagrebu održavao od 7. do 12. 11. 2017., jubilarni četrdeseti put.

Prije samog Interlibera, Novigrađani su posjetili Muzej suvremene umjetnosti gdje su  razgledali izložbu fotografija Unutar okvira profesionalnog fotografa i renomiranog umjetnika Toše Dabca. Serija fotografija nastala je najvećim dijelom s terenskih snimanja po jadranskoj obali pa su se osmaši s radošću prisjetili nedavne ekskurzije u Dalmaciji.

Uz stručno vodstvo voditeljice pedagoškog odjela Muzeja učenici su se upoznali sa stalnim postavom MSU-a, naučili nove pojmove iz suvremene umjetnosti, a zatim se spustili u prizemlje  najposjećenijim eksponatom u Muzeju, toboganom. U kratkoj šetnji  po sramežljivo sunčanom zagrebačkom danu, učenici su stigli do Zagrebačkog velesajma i u paviljonu 5 i 6 razgledali mnogobrojne izložbene stolove raznih izdavača iz zemlje i inozemstva. Tri sata među knjigama i u velikoj gužvi brzo je prošlo. Zadnji sat na  Interliberu Rivarelini učenici upoznali su poznatu hrvatsku književnicu  Sanju Pilić. Oni zainteresiraniji s njom su porazgovarali i zatražili autogram.

Prije polaska kući osmaši su imali vremena za shopping i odmor u Arena Centru te večeru u omiljenom McDonald'su. Kući su se vratili  proširenih vidika i obogaćeni  novim  kulturnim  iskustvom.

Gaia Fabris, 8.b