Jeste li zadovoljni školskim jelovnikom?

« Prosinac 2018 »

Međunarodni dan međusobnog pomaganja
Autor: Ljiljana Kostić, 28. 10. 2017.

U goste su nam stigli korisnici Centra za inkluziju i podršku u zajednici Buje u pratnji voditelja Ane i Marka.

Međunarodni dan međusobnog pomaganja željeli smo obilježiti u društvu korisnika Centra za inkluziju i podršku u zajednici. Stoga smo pozvali voditeljicu Centra Anu Boroš da nas sa svojim korisnicima i kolegom Markom posjeti i sa nama odradi jednu radionicu kakvu u svom Centru često i uspješno provode. Riječ je o ocrtavanju tkanina različitim motivima koristeći posebne boje za tkaninu. Tema naše radionice bila je jedna od priča koje svi pamtimo iz djetinjstva - Ježeva kućica. Najprije smo pogledali kratki animirani film Ježeva kućica te nakon toga prionuli na oslikavanje tkanine. To nije bio nimalo lak zadatak jer je boje za tkanine vrlo zahtjevna i s njom je teže ocrtavati nego s običnim bojama. Međutim, naši učenici su se vrlo dobro snašli i uspjeli obojati više od jednog platna. Svi naši radovi bit će iskorišteni za izradu papuča, pregačica, rukavica za kuhinju i drugih zanimljivih uradaka.

U radionici su sudjelovali učenici 5. a i 5.b razreda, te 5. razred Talijanske osnovne škole.

Želimo zahvaliti Ani i Marku što su se odazvali našem pozivu, te Sandru, Darku, Francu, Nini, Marijani, Martini na ugodnom druženju. Veselimo se sljedećem susretu!