Treba li produžiti vrijeme trajanja marende?

« Listopad 2018 »

Održana prva STEM radionica u Gradskoj knjižnici
Autor: Ljiljana Kostić, 6. 10. 2017.

1.a razred odradio prvu STEM radionicu u sklopu projekta "Postani konstruktor/ica i ti!"

U Gradskoj knjižnici Novigrad jučer je započela prva u nizu  STEM radionica za djecu od šest do 9 godina koje se odvijaju u sklopu projekta „Postani konstruktor/ica i ti!“ u organizaciji Gradske knjižnice Novigrad-Cittanova.

Prva radionica održana je sa našim 1.a razredom koji je u pratnji učiteljice Aleksandre stigao u knjižnicu i veselo prionuo na rad! Nakon što su podijeljeni u dvije grupe, učenici su dobili svoje zadatake. Jedna grupa je u parovima morala složiti krokodile, te nakon što su ih uspješno sastavili morali su programirati kretnju krokodila. Krokodila su morali programirati tako da zatvori usta kada mu u njih nešto stave! Druga grupa je također u parovima slagala vjetrenjaču, koju su nakon slaganja testirali na ventilatoru i mjerili koliko je struje proizvela. Zvuči teško, zar ne? Cilj ovog projekta je upravo kroz igru približiti djeci mehaniku i programiranje. Kroz igru sa LEGO edukativnim setovima djeca se poučavaju osnovama mehanike i programiranja, upoznaju sa konstruiranjem vjetrenjača, solarnih panela, turbina i sl.

Radionice će se nastaviti u listopadu i studenom, a u njima će sudjelovati učenici prvih i drugih razreda.

Više o projektu možete pročitati na stranici Gradske knjižnice Novigrad-Cittanova.

Foto: Aleksandra Krt