Jeste li zadovoljni školskim jelovnikom?

« Prosinac 2018 »

„Zubomobil“ iznenadio mališane 3. i 4. razreda
Autor: Ljiljana Kostić, 5. 10. 2017.

"Orbit daruje osmijeh" i našoj školi!

Osnovna škola RIVARELA Novigrad-Cittanova, jedina osnovna škola iz Istre, ove se školske godine uključila u nacionalni projekt “Orbit daruje osmijeh” organiziran sa strane Hrvatske komore dentalne medicine te organizacije Orbit Hrvatska.

U ponedjeljak 2. listopada 2017. grupa stomatologa u prvoj mobilnoj stomatološkoj ordinaciji „Zubomobil“ iznenadila je i razveselila mališane 3. i 4. raz. Stomatolozi su održali učenicima kratko predavanje o važnosti zubne higijene te redovitim stomatološkim pregledima. Nakon predavanja uslijedio je preventivni pregledi zubića učenika. Naposljetku je svaki učenik dobio na dar diplomu za hrabrost, zubni kartončić te promotivni Orbit poklon paket. Učenici su puno toga naučili te zaključili kako odlazak stomatologu nije bauk i kako pranje zubiju uz omiljenu pjesmu može biti i zabavno.

Aktivnosti Zubomobila, dio su projekta na nacionalnoj razini kojime se nastoji ukazati na važnost redovitih dentalnih pregleda te održavanje oralnog zdravlja djece. S provođenjem se započelo u zadnjem tjednu rujna, a tijekom ove školske godine, zahvatit će više od 55 matičnih škola u Hrvatskoj. Novigradska škola, jedina je u Istri koja se u projekt uključila ove godine. U projekt će se uključiti i sljedeće godine, kada će na red doći mališani prvog i drugog razreda ove škole.

Tekst i fotografije: Tijana Mikoli-Celić