« Kolovoz 2018 »

Kazališne predstave u Dječjem tjednu
Autor: Ljiljana Kostić, 3. 10. 2017.

Proslava Dječjeg tjedna uz predstave "Gospođica Neću" i "Tko je to izumio"

Obilježavanje Dječjeg tjedna u našoj školi započeli su najmlađi učenici.  Učenici prvih i drugih razreda u ponedjeljak 2. listopada, u Kino dvorani pogledali su kazališnu  predstavu Gospođica Neću prema priči dječje spisateljice Sunčane Škrinjarić.

Učenici su u predstavi upoznali djevojčicu Minu – gospođicu „Neću“ i naučili da će, budu li govorili: ''Neću'', ostati  bez prijatelja, nitko neće s njima htjeti razgovarati.  Djevojčica je do kraja predstave postala gospođica „Hoću“, a učenici su, zadovoljni predstavom, glasnim pljeskom nagradili glumce kazališta Velika Gorica.

Dječji tjedan se nastavio predstavom „Tko je to izumio“ Teatra Tirena iz Zagreba. Kroz duhovitu i dinamičnu predstavu učenici trećih, četvrtih i petih razreda naučili su tko su bili slavni hrvatski izumitelji i koji su njihovi najpoznatiji izumi. Doznali su da su torpedo, rotirajuća četkica za zube, kravata, termos-boca i mnoga druga svakodnevna pomagala zapravo hrvatski izumi. Prateći glavne junake predstave Slavoljubu i Rudija učenici su otkrili brojne zanimljive činjenice o znanosti i slavnim izumima, ali se i nasmijali njihovim doskočicama, igrama na sceni, duhovitom dijalogu i interakciji.

Gostovanje predstava u sklopu Dječjeg tjedna organiziralo je novigradsko Društvo Naša djeca, a zahvaljujući Gradu Novigradu, sve su  predstave za djecu novigradskih vrtića i škola u Dječjem tjednu besplatne.

Tekst: Gabrijela Debelić i Ljiljana Kostić

Fotografije: Jasna Andreašić i Ljiljana Kostić