Jeste li zadovoljni školskim jelovnikom?

« Prosinac 2018 »

Prva pomoć u domaćinstvu
Autor: Ljiljana Kostić, 12. 9. 2017.

Obilježili smo Svjetski dan prve pomoći

I ove se godine, pred drugu subotu u rujnu, u našoj školi obilježio Svjetski dan prve pomoći. Tijekom jutra u holu Škole održalo se pokazno predavanje volontera Gradskog društva Crvenog križa Buje (GDCK Buje) i njihovih mladih volontera, učenika sedmih i šestih razreda, članova Humanitarno-zdravstvene aktivnosti (HZA) iz naše Škole. Ove godine Svjetski dan prve pomoći obilježen je na temu Nesreće u domaćinstvu.

Od jutarnjih sati u holu škole priređena su predavanja uz praktični dio - pružanje prve pomoći unesrećenim i ozlijeđenim u kućanstvu. Postavljen je i video zid na kojem su projicirani filmovi o pružanju prve pomoći. Učenici su, prema unaprijed dogovorenom rasporedu, poslušali predavanja volontera iz GDCK Buje. Naučili su što učiniti u slučaju trovanja plinom, eksplozije plinske boce, gušenja, porezotina, opeklina,ali i što ne učiniti do dolaska timova hitne pomoći. Druženje s volonterima Crvenog križa bila je prigoda podsjetiti se namjene i primjene sadržaja kutije i torbe za prvu pomoć

Voditeljica HZA ''Rivarela'', profesorica Snježana Kulišić i ove godine nastavlja s obukom volontera u našoj školi u sklopu izvannastavne aktivnosti. Rocco Mihelić, Gabrijel Jelačić, Nika Pajić i Emilly Sinković mala je, ali spretna ekipa koja će tijekom godine učiti o oblicima humanitarno –zdravstvenih aktivnosti.

Tekst: Gabrijela Debelić

Foto: Ljiljana Kostić