Škola stvaralaštva "Novigradsko proljeće" kao Europska točka darovitosti

Škola stvaralaštva "Novigradsko proljeće" registrirana kao Europska točka darovitosti i postala dijelom Europske mreže za podršku darovitosti

Škola stvaralaštva "Novigradsko proljeće" dobila je veliko međunarodno priznanje! Jedinstvena škola stvaralaštva za darovitu djecu koja se od 1990. godine održava u našoj školi od studenog ove godine postaje Europska točka darovitosti (European Talent Point) i dio Europske mreže za podršku darovitosti (European Talent Support Network) koju čine organizacije koje se bave darovitom i talentiranom djecom i mladima.

Europska mreža za podršku darovitosti ustanovljena je u rujnu 2015. godine u Bruxellesu i trenutno okuplja 19 Europskih centara darovitosti i 350 Europskih točaka darovitosti u 39 europskih zemalja. Centar za raziskovanje i spodbujanje nadarjenosti (CRSN) iz Ljubljane kao najbliži Europski centar darovitosti nadležan za našu regiju, registrirao je nove Europske točke darovitosti u Hrvatskoj i Sloveniji. Svečana promocija novih članica Europske mreže za podršku darovitosti održat će se 8. prosinca 2016. u Ljubljani, a događaju će prisustvovati i naša ravnateljica Davorka Parmač, tajnica Škole stvaralaštva "Novigradsko proljeće".

Registracija Škole stvaralaštva "Novigradsko proljeće" kao Europske točke darovitosti potvrda je prepoznatljivosti i uspješnosti djelovanja Škole, i otvara mogućnost za razvoj novih ideja i projekata, te povezivanje i suradnju sa drugim članicama Europske mreže.

Tekst: Ljiljana Kostić

Pročitajte i:
"Novigradsko proljeće" - europska točka darovitosti

Izvor: OŠ - SE "Rivarela"

objavio: Goran Orlić   datum: 1. 12. 2016.

Ovaj mjesec: 2086