Kaligrafija u Rivareli

U četvrtak, 29.9.2016. g. našu školu posjetili su zanimljivi gosti, sudionici međunarodnog festivala slikovnice "Ovca u kutiji".

U knjižnici je održana radionica kaligrafije na kojoj su učenici 7. i 8. razreda učili pisati kineskim znakovima. Na rižinom papiru s crnim tušem i kistom razvijali su kinesku kulturu. Radionica se odvijala u dva „smjera“ .  Prvo je kist upisivao znakove,  a zatim slikao predivne slike. Tako su učenici naučili pisati dijete, dan, majka, a slikati ptice, bambus, trešnjin cvijet,...  No, znate li da je trešnjin cvijet  zapravo šljivin?  Pitate li sedmaše i osmaše jednoglasno će odgovoriti DA!  U radionici su uživale i mnoge učiteljice, a sve to možemo zahvaliti vrijednoj i strpljivoj Zagrepčanki, gospođi Ivi i njenom prijatelju, gospodinu Mingshengu.

Hvala što ste svoje znanje podijelili s nama! (Gaia Fabris)

U višenamjenskom je istovremeno održana zanimljiva radionica o slikovnici. Naše gošće Jasminka i Ana Petrović opisale su nam kako nastaje slikovnica, koja je uloga spisateljice slikovnice, a koja ilustratorice i tko sve sudjeluje u procesu stvaranja slikovnice i njenom putu do čitateljica i čitateljica. Učenici i učenice četvrtih razreda s interesom su slušali naše gošće te im postavili brojna pitanja. Nakon toga uz pomoć voditeljica osmislili su, napisali i ilustrirali vlastitu slikovnicu o oblaku Kameronu.

Hvala Gradskoj knjižnici Pazin i Gradskoj knjižnici Novigrad koje su omogućile ovaj susret te našim gostima na predivnom druženju! Veselimo se ponovnom susretu!

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 4. 10. 2016.

Ovaj mjesec: 2086