Zelena čistka

Sudjelovanje najmlađih u akcijama čišćenja uvijek je od iznimne važnosti budući da su upravo oni naraštaji koje treba osnažiti za aktivan doprinos očuvanju okoliša kroz pravilno odvajanje i odlaganje otpada. Na taj način postaju pozitivan primjer svojim vršnjacima, potiču na volontiranje te ujedno podižu svijest o očuvanju okoliša, a nas potiču da budemo bolji.

Sredinom rujna održana je zelena čistka u našoj školi. Akcijom smo  tako  postali dio globalnog pokreta ''Očistimo Hrvatsku u jednom danu''.

Za učenike prvih razreda održano je predavanje o zelenom kutku škole te čišćenju okoliša i odvajanju otpada. Učenici ostalih razreda čistili su površine pred i iza škole, nogometno i košarkaško igralište te atletsku stazu i prostor oko pijeska. Svojim su marljivim rukama skuplili smeće, čupali travu te meli tribine.

Iva Hrnčić, 7. razred

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 20. 11. 2018.