Školski projekti

Projekt "Dani jabuka – dani zdrave hrane" 1.b razreda

Projekt „Dani jabuka – dani zdrave hrane“ učenici 1.b razreda sa svojom razrednicom Sabrinom Simonović provodili su od 18. do 22. listopada 2021.Ciljevi projekta su bili sljedeći: educiranje o važnosti voća, posebno jabuke; usvajanje zdravih prehrambenih navika; unapređenje znanja o poboljšanju kvalitete života jedenjem voća; poticanje na promjenu i prihvaćanje pravilnih prehrambenih navika; podizanje razine svijesti o odgovornosti u očuvanju zdravlja; jabuka kao simbol, jabuka u pjesmi i slikarstvu, tradicijski prikaz jabuke (mudre izreke). Projekt se realizirao kroz istraživačku nastavu i prezentaciju radova.

Osnovna namjena ovog projekta bila je da kroz niz aktivnosti saznati nešto više o zdravoj prehrani i tradicijskom obilježju jabuke kao zdrave hrane; razvijati odgovorno ponašanje prema tradicijskom nasljeđu i blagdanima koji su dio tradicijsko kulturnog nasljeđa.

Realizacija aktivnosti:

1. AKTIVNOST: Donesi od kuće jabuku

2. AKTIVNOST: Sakupljanje i sortiranje jabuka

3. AKTIVNOST: Izbor najbolje jabuke

4. AKTIVNOST: Interpretacija igrokaza „Kruške i jabuke“

5. AKTIVNOST: Projektna bilježnica – čitanje, računanje, grafomotorička vježba

6. AKTIVNOST: Izrada jabuke tehnikom mozaika

7. AKTIVNOST: Izrada tegle s jabukama kombiniranom tehnikom otiskivanja i crtanja

8. AKTIVNOST: Slastice i ostali proizvodi od jabuke – završna svečanost

Ostale fotografije pogledajte u Foto-galeriji.

laugh

objavio: Betina Boban   datum: 19. 11. 2021.