Opis projekta

"Me, Myself & I" (Ja i sva moja lica)

Osnovna škola - Scuola Elementare Rivarela, Novigrad - Cittanova pridružila se eTwinning projektu Me, Myself & I (Ja i sva moja lica) koji je nastao s ciljem promoviranja važnosti i brige za dobro mentalno zdravlje djece i mladih. eTwinning je online zajednica škola u Europi gdje odgojno-obrazovni djelatnici mogu komunicirati, surađivati, razvijati projekte i razmjenjivati znanja i iskustva.

U projektu sudjeluju učenici 1. b razreda sa svojom učiteljicom Jasnom Andreašić te učiteljica Jelena Hanzl, psihologinja Iva Gortan i knjižničarka Betina Boban.

Projektom će se potaknuti učenike na prepoznavanje vlastitih emocionalnih stanja, kvalitetnu komunikaciju s bližnjima, suradnju i traženje podrške u vlastitoj zajednici.

Suradnja učenika trajat će do lipnja 2021. godine kada će završnom videokonferencijom biti predstavljeni rezultati projekta.

Me, Myself & I

Međunarodni dan zagrljaja

Učenici 1.B razreda sa svojom razrednicom Jasnom Andreašić obilježili su Međunarodni dan zagrljaja (21. siječanj 2021.) na malo drugačiji način. Potaknuti slikovnicom Medo koji voli grliti naučili su važnost zagrljaja i važnost čuvanja okoliša.

Za domaću zadaću dobili su zadatak zagrliti svoje kućne ljubimce (ili plišane ljubimce), a neki su, po uzoru na Medu iz priče, grlili i drveće.

laugh

objavio: Betina Boban   datum: 21. 1. 2021.