« Studeni 2017 »

Razno

Obavijesti i najave
Međunarodni dan darovite djece
Autor: Goran Orlić, 21. 3. 2017.

Obilježen Međunarodni dan darovite djece

U školama diljem Hrvatske na današnji dan obilježava se Dan darovite djece. Obilježavanje ovog dana krenulo je 2011. godine s ciljem senzibiliziranja javnosti o važnosti prepoznavanja darovite, kreativne i talentirane djece i mladih i organiziranja sustavne brige u obrazovanom sustavu.

Darovitost se definira kao skup karakteristika koje osim kognitivnih sposobnosti, čine i specifične sposobnosti (primjerice, sposobnosti u pojedinim područjima i nastavnim predmetima, umjetničke sposobnosti, rukovodne sposobnosti i slično) te osobine ličnosti.

Kako bi probudile moždane vijuge, te potaknule učeničke sposobnosti, kreativnosti i poneku osobinu ličnosti učiteljica Aleksandra Krt i psihologinja Sara Findrik pripremile su različite mozgalice i igre za zabavu koje su smjestile u kutije na nekoliko kutaka škole. U kutijama su se nalazili različiti zadaci, igre i mozgalice za vježbanje uma, pažnje, neurona, sinapsi, vijuga, bijele i sive tvari te moždine. Ispunjeni zadaci mogli su se vratiti u kutiju ili zadržati, a oni koje su zanimali točni odgovori na pojedine zadatke, mogli su ih saznati kod naše psihologinje.

Zapamtite: Koristite darovitost koju posjedujete: šume bi bile tihe kad bi pjevale samo ptice koje pjevaju najbolje!

Tekst: Sara Findrik
Foto: Ljiljana Kostić

Izvor: OŠ - SE "Rivarela"