« Studeni 2017 »

Zabavno i poučno

Razno

Obavijesti i najave
Glazbenim odjelom odjekivat će zvukovi čembala i virginala
Autor: Goran Orlić, 23. 2. 2017.

Trodnevni seminar "Crno-bijeli svijet: m(v)olim!" uz Dalibora Miklavčiča

Od 1. do 3. ožujka 2017. godine, Glazbeni odjel posjetit će mr. art. Dalibor Miklavčič - poznati orguljaš, čembalist, pijanist i kompozitor koji trenutno djeluje kao profesor na Muzičkoj akademiji u Ljubljani.

Trodnevni seminar šaljivog naziva "Crno-bijeli svijet: m(v)olim!" upoznat će sve učenike, profesore i ostalu zainteresiranu javnost s porodicom instrumenata s tipkama. Profofesr Miklavčič će približiti mladim glazbenicima nepoznati instrumentarij na našem području, uvest će ih u svijet preteće glasovira kakvog danas poznajemo. Učenici će imati priliku svirati pedalno čembalo i virginal florani (originalni instrument iz Venecije iz cca 1570) pomoću računala koji u sebi sadrži moderniju inačicu orgulja. Predstavit će nam virtualne zvukove povijesnih orgulja i starih temperacija.

Učenici Glazbenog odjela jedni su od rijetkih koji imaju priliku uživati u ovom osebujnom i slojevitom seminaru, koji će u Istarskoj županiji po prvi puta biti upriličen upravo u Glazbenom odjelu pri OŠ Rivarela u Novigradu.

Učenici i profesori s nestrpljenjem očekuju dane koje predstoje! Vesele se slojevitim sadržajima poput interaktivnih predavanja, neposrednog rada s učenicima, sviranju na čembalu i virginalu, upoznavanju s osnovnim odrednicama improvizacije i još mnogim iznenađenjima.

Organizatorica seminara je profesorica Andrea Milohanić.

Tekst: Andrea Milohanić

Izvor: OŠ - SE "Rivarela"