Korisnik:

« Ožujak 2024 »

Vozni red
Školski jelovnik
Veseliš li se povratku u školu?

Omoguru

IZVJEŠĆE SA ŽSV ZA RAVNATELJE ISTARSKE ŽUPANIJE

TEMA: CJELOVITA KURIKULARNA REFORMA

Županijsko stručno vijeće na temu „Cjelovita kurikularna reforma“ za ravnatelje osnovnih škola Istarske županije održano je u Višenamjenskom prostoru Osnovne škole – Scuola elementare Rivarela Novigrad 26. svibnja 2015. godine.

U radu vijeća sudjelovalo je 40 ravnatelja Istarske županije. U plenarnom dijelu upoznala sam kolege ravnatelje s ciljevima i planiranim tijekom provedbe Cjelovite kurikularne reforme. Drugi cilj je stvaranje uvjeta za intenzivniju dvosmjernu komunikaciju između provoditelja reforme i baze, ali i između članov Međužupanijskih i Županijskih stručnih vijeća. Posebno važan cilj stručnog usavršavanja posvećenog kurikularnoj reformi u ovoj i godinama koje slijede jest osposobljavanje svih odgojno-obrazovnih radnika, prije svega za razumijevanje usvojenih i planiranih kurikulmskih i drugih dokumenata, kako bi se mogli aktivno uključiti u rad stručnih radnih skupina te u javnu raspravu. Srednjoročni cilj je osposobljavanje i pripremanje odgojno-obrazovnih radnika za eksperimentalnu primjenu, a potom i cjelovitu implementaciju kurikulumskih dokumenata. Dugoročni cilj, koji je ujedno važna mjera iz Strategije obrazovanja, znanosti i tehnologije,  jest stvaranje mreže za podršku u izradi kurikulumskih dokumenata i u Cjelovitoj kurikularnoj reformi.

U drugom dijelu stručnog vijeća odražene su dvije radionice:

Ključni pojmovi iz Strategije. Radionica je trajala 70 minuta.
Dobrobit cjelovite kurikularne reforme. Radionica je trajala 40 minuta.

Zaključak:

Cilj i smisao ovakvog stručnog usavršavanja i informiranja odgojno – obrazovnih radnika o Cjelovitoj kurikularnoj reformi dobro je osmišljen i u potpunosti ostvaren. Svi prisutni ravnatelji aktivno su sudjelovali i međusobno surađivali u radu radionica i na taj se način najbolje upoznali s procesom kurikularne reforme. Očekivanja svih sudionika i moje osobno u potpunosti su ispunjena.

Voditeljca ŽSV za ravnatelje Istarske županije

Davorka Parmač, prof.

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 26. 5. 2015.

Zabavno i poučno