Korisnik:

« Travanj 2024 »

Vozni red
Školski jelovnik
Veseliš li se povratku u školu?

Omoguru

Talijanski jezik

Na početku drugog polugodišta održala su se  mnogobrojna školska natjecanja iz raznih obrazovnih područja; hrvatski jezik, strani jezici, matematika, geografija, biologija, kemija, vjeronauk. Natjecanja se organiziraju za učenike viših razreda, iznimno iz matematike koje se provodi i u 4. razredu za koju ove godine nije bilo kandidata. Iz geografije se natjecanje provodi od 5. do 8.r,  za hrvatski jezik, kemiju i biologiju u 7. i 8. razredima, a iz stranih jezika u 8. razredima.
Svatko je mogao izabrati predmet za koji pokazuje izniman interes, ili se iskazao izvrsnim rezultatima.   Na natjecanjima su sudjelovali i učenici koji su, jednostavno, htjeli provjeriti vlastito znanje i dobiti odgovor na pitanje koliko su kvalitetno usvojili znanja.

Opet na državno

I ove se godine održalo natjecanje u poznavanju talijanskog jezika. Na školskom je natjecanju sudjelovalo osam učenika osmih razreda. Pripremali su se mnogo uz gospođu Snježanu. Troje je učenika s visokim postotkom točnih odgovora ( iznad 90%) pozvano na Županijski ogled u Rovinj. Rovinj je donio sreću Petri Žudić, našoj najboljoj Talijanki koja je, osvojivši treće mjesto, ''kupila'' kartu za  Varaždin gdje će se ove godine od 19. do 21. 3. održati Državno natjecanje iz talijanskog jezika. Čestitamo svim ''Talijanima'', Petri želimo puno uspjeha među najboljima!

G. N.

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 16. 3. 2009.

Zabavno i poučno