Korisnik:

« Ožujak 2024 »

Vozni red
Školski jelovnik
Veseliš li se povratku u školu?

Omoguru

Harmonika

U drugo polugodište s novom harmonikom

Osnovna glazbena škola koja djeluje pri Osnovnoj školi Rivarela Novigrad, od kraja veljače bogatija je za jedan instrument. Naime, uz financijsku pomoć Grada Novigrada (20.000 kn) i dijelom iz vlastitih sredstava kupljena je harmonika Pigini Convertor 37/P3.

Ova je harmonika namijenjena učenicima i nastavnicima osnovnih glazbenih škola. Kvalitetan zvuk, izuzetna solidnost izrade i primjerena glazbeno-pedagoška ergonomija, te dva podbradna registra izvrstan su preduvjet nelimitiranih uvjeta podučavanja za nastavnike, te učenja glazbe za učenike. Harmonika se godinama potvrđuje kao najčešće korišteno glazbalo s konvertorom u sistemu hrvatskih osnovnih glazbenih škola. Nadamo se da će upravo kvaliteta ovog instrumenta motivirati sadašnje učenike na intenzivniji rad, a da će privući i nove generacije mladih harmonikaša u našu školu.

Harmonikaški odjel trenutno pohađa četvero učenika u klasi profesorice Tamare Ignjatović; prvi razred pohađa Toni Fabris, a drugi razred Jesika Brajuha, Martin Božić i Mihael Štajerac.

Od profesorice Tamare Ignjatović saznajemo da se Toni Fabris sprema za natjecanje „Međunarodni susret harmonikaša“ koje će se održati od 23.do 26.04. u Puli.

Nadamo se da će ovakvih vijesti  biti sve više na zadovoljstvo svih nas!!!

Iz Glazbene škole Novigrad

objavio: Roberto Cimador   datum: 16. 3. 2009.

Zabavno i poučno