Korisnik:

« Ožujak 2024 »

Vozni red
Školski jelovnik
Veseliš li se povratku u školu?

Omoguru

Predavanje i radionica u sklopu Međunarodnog festivala slikovnica "Ovca u kutiji"

Šestaši na druženju s autorom i ilustratorom Kęstutisom Kasparavičiusom u Gradskoj knjižnici Novigrad-Cittanova.

U sklopu Međunarodnog festivala slikovnice "Ovca u kutiji" učenici i učenice  6. razreda imat će priliku u srijedu, 13.9.2017. upoznati svjetski priznatog autora i ilustratora Kęstutisa Kasparavičiusa. U uvodnom dijelu autor će se predstaviti učenicima, nakon čega će uslijediti likovna radionica na kojoj će autor s učenicima podijeliti svoje umijeće i bogato iskustvo.

Zahvaljujemo Gradskoj knjižnici Novigrad-Cittanova koja nas je pozvala da sudjelujemo u festivalu.

O autoru:

Kęstutis Kasparavičius je tek nakon završetka srednje škole shvatio da jako želi nastaviti školovanje na Višoj školi za umjetnost. Tri je mjeseca crtkarao i razlijevao akvarele i upisao se. Bio je posljednji – šesnaesti. Unatoč tome na najvećem svjetskom Sajmu knjiga u Bologni, od dvije i pol tisuće radova, Kestutisovi su se našli među 80 najboljih – od 1987. do danas trinaest puta. Kęstutis razmišlja u slikama, riječi dolaze poslije. Kao film u boji – slijed događaja, kadrovi, boje, likovi. A onda – tekst. Istovremeno stvara nekoliko priča. Ako nema ideje, onda crta. Dok crta, neprestano dorađuje tekst. Za vrijeme stvaranja mijenjaju se i naslovi priča pa je tako jednom prilikom “Papiga” postala “Slon”. Mnoge knjige koje je sam napisao i ilustrirao prevedene su na brojne jezike, a Kestutis je za njih dobio brojne međunarodne nagrade.

(https://www.facebook.com/festivalovcaukutiji/?fref=ts)

objavio: Ljiljana Kostić   datum: 7. 9. 2017.

Zabavno i poučno