« Studeni 2017 »

Zabavno i poučno

Razno

Obavijesti i najave
Rivarelina završna priredba u školskoj godini 2016./2017.
Autor: Goran Orlić, 16. 6. 2017.

Završna učenička priredba za roditelje i sugrađane

Ugodnu 12. lipanjsku večer uljepšali smo našom završnom priredbom za učenike, roditelje i sugrađane u novigradskoj kino dvorani. Ovogodišnja završna priredba posebna je zahvaljujući projektu zavičajne nastave „Čarolija naših Cittanonića“ čije rezultate smo predstavili. Večer je započela otvorenjem izložbe na kojoj su posjetitelji mogli pogledati predmete i fotografije koje smo prikupili od naših učenika i učenica, ali i opise radionica koje su se održavale tijekom dva dana zavičajne nastave, uz popratne fotografije.

Program se nastavio sa pričama i prizorima o ljepoti nekadašnjeg života u miru dragog zavičaja. Naši su učenici prisutnima ponudili najbolji recept za čuvanje duhovnog blaga i u glazbeno scenskom nastupu približili ljepotu i snagu života u našoj Cittanovi.

Brojni stariji posjetitelji prisjetili su se dana svoje mladosti, starih običaja, pjesama i plesova, zapjevali uz naš zbor, te poneseni emocijama i pustili poneku suzicu.

Po završetku programa, ravnateljica je uz prigodne zahvalnice izrazila zahvalnost svima koji su doprinijeli realizaciji projekta zavičajne nastave, ali i onima koji svojim trudom i radom pomažu školi i učeničkoj zadruzi tijekom cijele godine.

Pogledajte fotogaleriju: > klik <​

Tekst i foto: Ljiljana Kostić