Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

„Kruh – to smo mi! Kruh je zajedništvo! Kruh je dijeljenje! Kruh je znanje!" Posljednji tjedan planiranih aktivnosti u listopadu u OŠ-SE Rivarela bio je rezerviran za Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Zajedničkim snagama malih i velikih ruku ostvarili smo bogat i zanimljiv program. Bilo je tu izložba jesenskih plodova i proizvoda, literarnih i likovnih radova, ukrašavanja panoa, razgovora o kruhu, degustacija... Učenicima su ipak najdraži bili dani kada smo se aktivnostima mogli uključiti svi zajedno. U ponedjeljak su nas učenici i roditelji 3., 4. i 5. razreda okrijepili toplim domaćim kruhom i ukusnim pecivima s najfinijim domaćim marmeladama naših majki i baka. U srijedu smo se počastili najfinijim kolačima jer su učenici 6., 7. i 8. razreda omogućili bogati švedski stol s više od dvadeset vrsta raznovrsnih kolača. Svatko je pronašao nešto po svome ukusu. U četvrtak su naši najmlađi, učenici prvih i drugih razreda, mijesili tijesto te oblikovali kruh kojeg je ispekla kuharica. U petak je uslijedilo „grand finale“ – palačinke s pirovim brašnom i domaćom marmeladom. Zahvaljujemo svima koji su svojim doprinosom pomogli ostvariti Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje: majkama i bakama koje su ispekle kruh, peciva i kolače, djelatnicima školske kuhinje na čelu s kuharicom Adrijanom Čančar koje su pripremili i ispekli kruh, učitelju Robertu Zakinji i ekipi „Palačinka bar", knjižničarki Ljiljani Kostić, učiteljici Ines Pruginić, te asistenticama Katji Škrinjar i Urški Krebel koje su ispekle preko 200 palačinka, učiteljici Gorani Grgurević koja je motivirala učenike petih razreda na pisanje prekrasnih pjesama o kruhu te učiteljicama Alici Jugovac i Marini Galić na postavljanju izložbe jesenskih plodova, našim spremačicama, hvala na strpljenju spremnosti pomoći kada god je  bilo potrebno ovih dana.

Veliko hvala svima!

Učiteljice Ljiljana Matijević, Alica Jugovac i Marina Galić, nositeljice aktivnosti

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 7. 11. 2023.