Svjetski dan mentalnog zdravlja - 10. listopada

Na današnji dan obilježava se Svjetski dan mentalnog zdravlja. Ovaj dan obilježava se već 70 godina diljem svijeta s ciljem podizanja svijesti o mentalnom zdravlju. Uz to, nastoji se promicati ideja poticanja brige o mentalnom zdravlju na jednakoj razini kao i brige za tjelesno zdravlje.

U znak podrške svim osobama koje pate od različitih mentalnih poremećaja, a i s ciljem podizanja svijesti o mentalnom zdravlju, taj dan je običaj nositi zelenu vrpcu. Zelena vrpca simbolizira novi život, rast, nove početke u našim životima – našem mentalnom zdravlju.

U privitku se nalaze priručnik "Kako brinuti o mentalnom zdravlju - za roditelje i djecu" te brošura za djecu i mlade (ali i odrasle) "Mitovi i legende o mentalnom zdravlju". Pozivamo vas da ih pročitate i saznate važne informacije o mentalnom zdravlju.

objavio: Ljiljana Kostić   datum: 10. 10. 2023.