Sportski duh naših učenika

U Novigradu 3. lipnja 2023. održala se radna subota u obliku Sportskog dana. U našoj školskoj dvorani učenici OŠ SE Rivarela Novigrad Cittanova, pod vodstvom i u organizaciji učiteljice Marine Galić, sudjelovali su u raznim sportskim aktivnostima.

Aktivnosti su započele učeničkom prezentacijom sportova odbojke i nogometa s našim lokalnim trenerima – trenericom OK Novigrad Marinom Nikačević te trenerom Gordanom Vrceljem. Veliku čast nam je svojim dolaskom ukazala predsjednica Sportskog saveza Grada Novigrada gđa Iva Olujić. „Sve počinje od škole, mi samo nadograđujemo znanje o sportu“, izjavila je trenerica odbojke Marina Nikačević te naglasila važnost zastupljenosti sporta u školama.

Brojni su učenici uz navijački duh popratili odbojkaške utakmice svojih kolega. „Bilo je napeto, no lijep je osjećaj pobijediti“, izjavila je učenica pobjedničkog tima petih razreda.  Na velikom su se vanjskom igralištu odigrale i nogometne utakmice u kojima su, uz učenike naše škole, sudjelovali i njihovi kolege iz susjedne Talijanske osnovne škole Scuola elementare Italiana Novigrad.

Na kraju dana, naš je učitelj fizike Roberto Zakinja uz asistenciju knjižničarke Ljiljane Kostić, logopedinje Jelene Kuhar, učiteljice Gorane Grgurević te ostalih učitelja, pomoćnica u nastavi te, naravno, učenika, ispekao palačinke za sve vrijedne sportaše!

Napisala: Ema Bubola (Fotonovinarska radionica)

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 10. 6. 2023.