Organizacija rada na početku nove školske godine 2024./2025.

Poštovani roditelji, dragi učenici!

Dobrodošli na početak još jedne školske godine! Svaka nova školska godina nosi sa sobom uzbuđenje, nadu i neograničene mogućnosti.

Za mnoge od vas, ovo je povratak na poznato - učionice, prijatelji, učitelji. Za neke, ovo je potpuno novo iskustvo, prvi korak u svijet učenja, igre i rasta. Bez obzira gdje se nalazite na ovom putovanju, želim da znate da ste svi jednako važni i da zajedno činimo ovu školu mjestom gdje se svi osjećaju dobrodošlo i podržano.

U iščekivanju početka, sa željom da novu školsku godinu započnemo u što ugodnijoj atmosferi, a povratak u školske klupe učinimo uspješnim, donosimo vam obavijesti za prvi dan nastave:

ORGANIZACIJA RADA PRVI NASTAVNI DAN

Nastava počinje u ponedjeljak 9. rujna, u 8 sati za sve učenike osim za učenike prvih razreda. Svi učenici ujutro ulaze na glavni ulaz. Svako razredno odjeljenje preuzet će razrednik i povesti do matične učionice.

Mole se roditelji, koji svoju djecu prate/dovoze u školu, da se ne zadržavaju u školskom dvorištu. Ulazak u školu bit će moguć jedino uz prethodnu najavu. O načinima održavanja roditeljskih sastanaka i individualnih razgovora roditelji će biti pravovremeno obaviješteni.

Molimo učenike da ponesu sa sobom školske torbe zbog preuzimanja dostavljenih udžbenika, te pribor za pisanje, bilježnicu-informativku i papuče za školu.

Prva dva sata održat će se satovi razrednog odjela, a nakon toga slijedi nastava prema dobivenom rasporedu sati do trećeg sata (razredna nastava) odnosno do četvrtog sata (predmetna nastava). Učenici nižih razreda nakon trećeg sata odlaze u produženi boravak do autobusa. Pozivamo roditelje učenika nižih razreda koji su u mogućnosti da nakon trećeg sata dođu po djecu. Nakon čertvrtog sata svi učenici putnici odlaze na autobus.

MARENDA

Školska marenda bit će poslužena svim učenicima Škole (samo prvi dan nastave). Od utorka, 10. rujna prehrana učenika bit će organizirana za one učenike čiji se roditelji opredijele za školsku marendu. Školska marenda je besplatna i financirana od strane MZO-a.

ŠKOLSKI AUTOBUS

Školski autobus u dolasku u školu prometovat će prema voznom redu objavljenom na mrežnim stranicama Škole. Povratak školskog autobusa predviđen je nakon četvrtog sata, u 12,00 sati (samo prvi dan nastave).

Od utorka, 10. rujna autobus će voziti prema voznom redu.

RASPORED SATI

Od utorka 10. rujna nastava će se odvijati prema rasporedu sati koji će učenici dobiti pri dolasku u Školu.

PRODUŽENI BORAVAK

Rad u produženom boravku započinje drugi dan nastave, u utorak 10. rujna za učenike drugog, trećeg i četvrtog razreda. Produženi boravak za učenike prvih razreda bit će organiziran u drugom tjednu nastave, od ponedjeljka 16. rujna.

GLAZBENI ODJEL

Rad u Glazbenom odjelu započet će prema dogovoru i rasporedu mentora s učenicima. Prvog tjedna nastave mentori će polaznike Glazbenog odjela obavijestiti o rasporedu i trajanju nastave.

Nova školska godina donosi nove izazove, ali i nove prilike. Svaki zadatak, svaka lekcija, svaki novi prijatelj ili iskustvo prilika je za rast i razvoj.

Dragi učenici, neka vaša znatiželja i želja za učenjem budu vaši vodiči ove godine. Učite s radošću, postavljajte pitanja, istražujte i nikada ne odustajte. Svaki vaš trud i zalaganje bit će nagrađeni novim spoznajama, prijateljstvima i iskustvima koja će vas oblikovati i pripremiti za svijet koji vas čeka.

Naša škola nije samo mjesto učenja – ona je i mjesto gdje se grade prijateljstva, stječu važne životne vještine i uče vrijednosti koje će vas pratiti cijeloga života. Učitelji su tu da vas podrže na svakom koraku, da vam pomognu u svim izazovima i da vas potaknu da budete najbolja verzija sebe.

Poštovani roditelji i učitelji, hvala vam na vašoj stalnoj podršci i suradnji. Vi ste stupovi ovog našeg malog svijeta, i zajedno ćemo raditi na tome da stvorimo okruženje u kojem će se svaki učenik osjećati sigurno i ugodno.

Na kraju, želim vam svima uspješnu, sretnu i ispunjenu školsku godinu. Neka ova godina bude godina zajedništva, napretka i osobnog rasta za sve nas.

v.d. ravnatelja

Aleksandra Krt, bacc. paed.

objavio: Ljiljana Kostić   datum: 4. 9. 2024.