Druženje s književnicom Moreom Banićević

Početkom lipnja u goste nam je stigla književnica Morea Banićević.

Spisateljica je predstavila svoje najnovije romane "Izgubljeni gospodin Kovač" i "Mjesečari Monteriera". Riječ je o horor romanima za mlade u kojima upoznajemo mlade junake i junakinje koji se susreću s neočekivanim situacijama i izazovima koje moraju prevladati kako bi spasili svijet.

Autorica je govorila o sebi, svom djetinjstvu, pisanju, gdje pronalazi inspiraciju za nove romane i kako oni nastaju. Učenici su spisateljici postavili brojna pitanja o njezinim knjigama, glazbenom ukusu i gamerskom iskustvu.

Više o autorici:
Morea Banićević rođena je i odrasla u Rijeci. Bavi se pisanjem, čitanjem, igranjem videoigara i šetanjem prirodom. Voli životinje, najviše pse. Dosada je napisala trilogiju hororaca za djecu i mlade: „Demon školske knjižnice“, „Dvojnici iz tame“ i „Tragovima Crnog Petra“. Romani su višestruko nagrađivani i rado se čitaju. „Demon školske knjižnice“ i „Dvojnici iz tame“ osvojili su nagradu „Sfera” u kategoriji najboljeg romana za djecu, a Demon je odabran i za Nacionalni projekt za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja djece i mladih „Čitanjem do zvijezda”. Roman „Dvojnici iz tame“ osvojio je nagradu „Grigor Vitez Ptičica” za najbolji roman po izboru Dječjeg žirija te pohvalu nagrade „Grigor Vitez” za popularizaciju žanra fantastike među djecom i mladima.

(Preuzeto sa stranice Naklade Ljevak)

objavio: Ljiljana Kostić   datum: 11. 6. 2024.