Terenska nastava četvrtih razreda

Dana 7. lipnja 2024. učenici četvrtih razreda u pratnji učiteljica Jasne Andreašić i Morene Luk, te logopedinje Jelene Kuhar posjetili su naš najveći otok - otok Krk i to u sklopu terenske nastave. Prema planu puta prvo su posjetili Zračnu luku Rijeka i kao najveće iznenađenje susreli su i ispratili hrvatsku nogometnu reprezentaciju na put za Portugal.  Ovaj susret će im zasigurno ostati u dugom sjećanju.

Nakon obilaska luke, uputili su se u Bašku, točnije u Jurandvor gdje se nalazi crkva sv. Lucije iz koje potječe Bašćanska ploča, najvažniji spomenik hrvatske pismenosti.

Potom je slijedio posjet najvećeg mjesta na otoku Krku. Razgledavši stari grad Krk uputili smo se prema špilji Biserujki koja se nalazi u općini Omišalj gdje su se rashladili na ugodnih 17°C, ali pritom i naučili o karakteristikama jame i živom svijetu podzemlja. Uz neizostavno zaustavljanje na Vratima Jadrana i McDonaldsa, siti, veseli i umorni kući su se vratili u ranim večernjim satima.

objavio: Ljiljana Kostić   datum: 10. 6. 2024.