Radionice robotike u 1. i 2. razredu

U sklopu školskog projekta "STEM za osnovce" u prvim i drugim razredima održane su radionice robotike pod vodstvom stručnjaka iz Centra za tehničku kulturu iz Rijeke.

Učenici prvih razreda upoznali su se s drvenim robotom Cubettom te naučili kako ga programirati koristeći funkcijsku ploču i blokove smjera. Redajući blokove smjera i logičke blokove na funkcijsku ploču upravljali su kretanjem robota po karti svijeta i ispunjavali zadane izazove. Igra s Cubettom potiče logičko razmišljanje i stvara visoko kognitivno-senzorno iskustvo kod djece.

Učenici drugih razreda na sličan su način radili s Bee-Botom, podnim robotom u atraktivnom dizajnu pčelice. Bee-Bot-ov jednostavan i djeci prilagođen izgled pruža priliku za podučavanje kontrole, logičkog razmišljanja i programiranja. Učenici su dobili zadatak programirati kretanje robota po karti svijeta koristeći funkcije koje se nalaze na robotiću.

Učenici su pokazali velik entuzijazam i interes za ovu vrstu radionica stoga planiramo i veselimo se nastavku suradnje s Centrom za tehničku kulturu i novim zanimljivim i poučnim radionicama.

objavio: Ljiljana Kostić   datum: 6. 6. 2024.