Terenska nastava trećih razreda: Park prirode Učka i Hum

U srijedu, 22.5.2024. učenici trećih razreda posjetili su Park prirode Učka i najmanji grad na svijetu, Hum. Više o samom izletu doznajemo iz pera učenika 3.b razreda:

Učenici 3. b i 3. a razreda su sa svojim učiteljicama i knjižničarkom u srijedu 22.5. 2024. godine išli na terensku nastavu. Bio je topao i sunčan dan, iako se na planini vrijeme često mijenja.

Na Učki smo hodali stazom vila Učkarica. Također smo jeli marendu i ručak. Posjetili smo i interaktivni muzej. Sjećam se da sam tamo već bila s vrtićem. Također smo posjetili najmanji grad na svijetu, Hum. U Humu smo jeli sladoled. Vozili smo se autobusom. Putem smo igrali razne igre i crtali.

Išli smo na terensku nastavu da bi hodali, naučili nešto novo, zabavili se i vidjeli najmanji grad na svijetu. Ipak smo se sjetili obitelji i kupili im mali suvenir.

Meni je izlet bio lijep i zanimljiv. Družila sam se više sa prijateljima i naučila sam nešto novo.

Također mi je pao i zub.

Petra Rakamarić   3. b

Učenici trećih razreda su u srijedu 22. 5. 2024. g. bili na terenskoj nastavi. Putovali su autobusom. Išli su na planinu Učku  i u najmanji grad na svijetu, Hum.

Na planini Učki su razgledavali muzej i bili na jako zanimljivoj i poučnoj stazi koja se zove Staza vila Učkarica. U Parku prirode Učka su jeli fini ručak koji su im poslužili kuhari restorana Dopolavoro.

Upoznali su mnoge životinje koje su nekad živjele, a neke i dan danas žive na Učki. U muzeju su vidjeli neke stvari koje su bile tako zanimljive da su ih začudile. Svi učenici su se divili unutrašnjosti planine Učke. Svaki od učenika kupio si je neki suvenir da se sjeti planine Učke.

Saznali su da je naselje Hum grad jer ima općinu i gradonačelnika. Grad Hum ima oko 10 do 20 kuća, pa time ima 20 do 30 stanovnika. Ima jako lijep pogled jer je na brdu. Također ima jako divnu prirodu.

Meni je bilo jako lijepo, pogotovo mi je bilo lijepo kako su nas ugostili. Mislio sam da neće biti sjajno i divno, ali zapravo kad sam došao kući htio sam još biti na izletu.

Marko Čakarun 3. b

U srijedu 22. 5. 2024. učenici trećih razreda išli su na terensku nastavu. Posjetili smo Park prirode Učka i Hum.

Krenuli smo u 8 sati. Putovali smo autobusom. U Parku prirode Učka prvo smo prošetali poučnom stazom vila Učkarica. Slušali smo o biljkama i životinjama. Nakon toga smo išli u muzej vidjeti maketu planine Učke. U muzeju smo vidjeli i kako nam planina Učka izgleda u različita godišnja doba. Naučili smo kako su ljudi nekad živjeli. U suvenirnici sam kupio privjesak za ključ. Nakon toga smo išli na ručak.

Poslije ručka smo posjetili Hum. To je najmanji grad na svijetu. Slušali smo legende o divovima. Pojeli smo sladoled i krenuli kući.

Jako mi se svidio muzej. Volim se družiti sa prijateljima.

Karlo Vorić 3. b

Učenici trećih razreda su u srijedu 22. 5. 2024. godine bili na terenskoj nastavi u Parku prirode Učka. Nakon toga su išli u Hum.

Vozili smo se autobusom. Nakon poduže vožnje stigli smo na Učku. Prvo smo se šetali poučnom stazom vila Učkarica i na njoj smo naučili mnogo toga. Naučili smo: predmete koje planinari obavezno moraju imati, divlje životinje koje obitavaju na Učki, legende o vilama te život u vodi (velikoj lokvi). Kasnije smo išli u Centar za posjetitelje Poklon gdje je interaktivna muzejska izložba. Izložba ima šest tematskih cjelina: Tunel, Dom, Planina, Fascinacija, Inspiracija i S vrha Učke. U muzeju je bilo jako zanimljivo.

Poslije toga smo bili u restoranu Dopolavoro. Kad smo pojeli, išli smo u Hum. Imali smo stručnog vodiča.

Bilo mi je lijepo i zabavno. Kupili smo i suvenire. Na kraju nas je iznenadila kišica.

Noa Posavec 3. b

Učenici trećih razreda, u pratnji školske knjižničarke i učiteljica,  u srijedu 22. 5. 2024. godine bili su na terenskoj nastavi na Učki.

Putovali smo autobusom do Parka prirode Učka. Šetali smo poučnom stazom vila Učkarica. Posjetili smo muzejsku izložbu i pritom se zabavili. Cijelim putem uz nas je bio stručni vodič. Jeli smo ručak u restoranu Dopolavoro.

Kasnije smo posjetili Hum. Najmanji grad na svijetu. Šetali smo gradom. Odjednom je počelo kišiti. Krenuli smo prema autobusu. Vozili smo se natrag u Novigrad.

Svatko od nas je doma donio barem jedan suvenir.

Na izlet smo išli da bi nešto naučili i pogledali. Preporučila bih i ostaloj djeci da posjete Park prirode Učka. Staza je poučna i pritom lijepa. Otiđite do vrha, do kuda vas noge nose, i uživajte u pogledu.

Voljela bih opet poći na Učku, i otići do vrha sa razredom.

Karla Rakamarić 3. b

Učenici trećih razreda zajedno s učiteljicama, knjižničarkom i asistenticom otišli su na terensku nastavu. Nastava se održala 22. 5. 2024. godine, u srijedu. Terenska nastava je bila u Parku prirode Učka.

Putovali smo autobusom. Kad smo stigli pojeli smo marendu. Šetali smo stazom vila Učkarica. Dok smo šetali vidjeli smo sljepića, to jest guštera bez nogu. Na kraju staze došli smo do velike lokve u kojoj smo vidjeli punoglavce i male vodenjake.

U Centru za posjetitelje Poklon kupili smo suvenire i razgledali muzejsku izložbu. U muzeju je bilo puno stvari za isprobati. Na žalost nisam sve uspjela isprobati. Kroz stazu i muzej nas je vodio stručni vodič. Nakon muzeja smo autobusom išli do restorana Dopolavoro. Tamo smo jeli krumpiriće i meso. Za desert smo dobili palačinku s čokoladom. Poslije ručka smo krenuli autobusom u Hum. Kad smo stigli vodič nam je objasnio zašto su ulazna vrata u određenom položaju. U Humu smo vidjeli uske ulice i kamene kuće. Kupili smo sladoled i još suvenira, naravno tko je htio. Prije polaska kući smo se slikali.

Ovaj izlet mi se svidio zbog prirodnih ljepota. Čak i ako je Hum najmanji grad na svijetu, meni je izgledao veći od Novigrada.

Tara Bubola 3.b

objavio: Ljiljana Kostić   datum: 5. 6. 2024.