Vijesti iz knjižnice

Čitateljski klub "BookBusters"

Okončali smo još jednu uspješnu godinu Čitateljskog kluba "BookBusters" koji čine naši učenici od 6. do 8. razreda. Čitali smo različita zanimljiva književna djela poput klasika Charlesa Dickensa "Božićna priča", a jako nam je drago što smo završili s fantastičnim romanom „Knjiga ukradenih snova“ autora Davida Farra koja je podjednako oduševila djecu i knjižničarke. Članice i član kluba dobili su na poklon ovu knjigu za Božić – bio je to dar Gradske knjižnice Novigrad-Cittanova.

Protekla godina bila je posebna i drugačija od dosadašnjih po mini projektu Čitateljskog kluba posvećenom poeziji. Naučili smo što je black-out poezija, čitali smo vrlo originalnu zbirku pjesama "Što sve" koja sadrži kratke pjesme posvećene glagolima, te snimili booktrailer za zbirku poezije "Zaljubljena u čitav svijet". S tim aktivnostima knjižničarke su željele učenicima približiti poeziju i pokazati da je ona itekako zabavna i može dočarati naš svijet na vrlo kreativan način.

Čitateljski klub za djecu u suradnji Gradske knjižnice Novigrad-Cittanova i naše knjižnice nastavlja ponovno s radom s početkom iduće školske godine 2023./2024. pa pozivamo sve zainteresirane učenike i učenice od 5. do 8. razreda da nam se priključe. Zahvaljujemo se dosadašnjim članicama i članu na trudu i zalaganju tijekom cijele školske godine, nadamo se da se vidimo i iduće, a naše osmašice pozdravljamo i želimo im puno uspjeha i puuuno pročitanih knjiga u srednjoj školi.

objavio: Ljiljana Kostić   datum: 16. 6. 2023.