Vijesti iz knjižnice

Knjižnica u brojkama

Drage učenice i učenici,

bliži se kraj godine prepune zanimljivih aktivnosti i projekata koji su se tijekom 2019. odvijali u knjižnici. Kako protekla godina izgleda u brojkama možemo vidjeti u priloženoj infografici.

Dodajmo i informaciju koja bi učenicima (a i njihovim učiteljicama) mogla biti zanimljiva: Najviše knjiga među učenicima nižih razreda tijekom godine posudili su učenici i učenice 3.a razreda (ukupno 160 knjiga), a među učenicima viših razreda učenici i učenice 6.a razreda (ukupno 122 knjige). Sa samo nekoliko knjiga manje i jedne i druge prate njihovi prijatelji i prijateljice iz paralelnog razreda, pa je tako 3.b posudio ukupno 144 knjige, a 6.b 118 knjiga.

Istaknimo, nažalost, da su najmanje knjiga posudili učenici sedmih razreda, i to ukupno 40 knjiga posuđeno je u oba sedma razreda.

U 2019. nabavljen je velik broj novih naslova, pored prekrasno ilustriranih i metodički obrađenih lektira, tu je i mnogo predivnih slikovnica za najmlađe učenike/ce, zanimljivih romana za djecu i mlade stoga se optimistično nadam kako će posudba lektira i knjiga za slobodno vrijeme porasti u 2020. godini.

Knjižničarka

objavio: Ljiljana Kostić   datum: 20. 12. 2019.