Vijesti iz knjižnice

NOVO U KNJIŽNICI

Pronađite u knjižnici nove naslove: sve nastavke popularnog Gregovog dnevnika, nove Mašine pustolovine i mnoge druge zanimljive slikovnice i romane!

Gregov dnevnik: Točka na i

Vrijeme je da se pomirimo s činjenicom da Greg Heffley nikada neće prestati biti žgoljavac. Ali netko to treba objasniti i njegovu ocu. Vidite, Frank Heffley doista misli da bi sinu mogao pomoći da očvrsne pa se čak odvažio da ga upiše na neke od organiziranih sportova i ostalih ˝muževnih˝ aktivnosti. Naravno, Greg će vješto izbjegavati očeva nastojanja da ga bilo kako promijeni. No u trenutku kad mu tata zaprijeti odlaskom na vojnu akademiju, Greg će shvatiti da je kucnuo čas da se malo dovede u red. Ili to, ili seli iz kuće. Urnebesan novi nastavak Gregova dnevnika: Točka na i oduševit će brojne poklonike ovog svima najdražeg žgoljavca.

Skijaški dnevnik Pauline P.

Paulini nije dobro, ne može ni spavati. Ne pomažu joj ni vježbe za meditaciju. Tko je to unio nemir u njezin život? Profesor Ivan Mirković, novi profesor iz hrvatskoga jezika. Dok nije došao ona je uspješna i radosna, odlična učenica. A sada? Nizale su se jedinice kao od šale. Ona da nema pojma o hrvatskom jeziku?! Njezina mama je doživjela šok nakon roditeljskog sastanka. Ne samo ona, već i ostali roditelji iz razreda. Zbog toga je mama donijela opasne mjere: ukidanje izlazaka, svakodnevno čitanje i pisanje, učenje napamet, ukidanje božićnih darova, skijanje... Tko će to preživjeti? Srećom da je tata smirio strasti. Smanjio je kazne i dopustio da ide na skijanje. On sam nije imao sreće, uganuo je nogu. Zato je Paulina odlučila da će za tatu svih sedam dana pisati dnevnik, i to kao niz priča o sedam obitelji s kojima se smjestila u apartmanskoj kući. Sedam obitelji, više od dvadeset pet likova. I priče su potekle... Između njih je umetnula i pisma profesoru Mirkoviću u kojima piše svoja razmišljanja o životu, događanjima, profesorima, pisanju... Brinulo je hoće li joj on uvažiti skijaške priče kao vježbu pisanja jer je rekao da moraju puno pisati i čitati ako žele postati pismeni ljudi. Ipak, priznaje kako su joj pisma koristila da se sprijatelji s njim, njeziniom profesorom, na kojeg je bila strašno ljuta. A vi, dragi čitatelji i drage čitateljice, odgonetnite jesu li priče i pisma pomogli Paulini P. da bolje i piše.

Agencija za roditelje

Barry je desetogodišnji dječak koji je bio nesretan zbog svog imena, zbog roditelja, sestara i općenito, imao je mnogo groznih dana. Za pet dana je trebao imati rođendan i umjesto da nedjelja uoči rođendana proteče mirno, zakomplicirala se toliko da je po kazni otišao u krevet. Nije mogao zaspati. Bijesno je stiskao popis koji je držao ispod jastuka. Popis svega što je zamjerao svojim roditeljima. U svom bijesu je došao do duboke i važne spoznaje: njegovi roditelji nisu bili dobri roditelji. Bili su dosadni, strogi, siromašni i nikad mu nisu priredili dobru proslavu rođendana pa se nije više mogao suzdržati, već je naglas tiho rekao: " - Želim imati bolje roditelje. " Kada je to ponovio još dva puta, svaki put sve glasnije, cijela se soba počela tresti. Barry je bio u šoku. Polako je počeo shvaćati da više nije u svojoj kući ni u svojoj sobi. Bio je u nekom nepoznatom gradu " Djecodonu". Laknulo mu je kad je sreo svoja dva najbolja prijatelja, Lukasa i Taja, no ne zadugo. Nisu ga poznavali. Za njih je bio "klinac lutalica", a oni su bili u službenim odorama. Srećom, predstavili su se. Bili su "kontrolori roditelja" i vodili su ga u "Agenciju za roditelje". Nije li to bilo divno?! Konačno će se Barry riješiti svih muka.

Maša i putovanje

Maša je jako uzbuđena i sretna. Teta Hana je vodi u Pariz! Putovanje avionom je bio pravi doživljaj. Činilo joj se kao da je u nekakvom filmu ili slikovnici, baš poput sna. Taj san se nastavio i kad su se iskrcali. Smjestili su se mali hotel blizu rijeke Seine. Malo su se odmorile pa krenule u razgledavanje grada. Posjetili su poznatu crkvu Notre Dame, popeli se na Eiffelov toranj, bili u Disneylandu. U Muzeju voštanih figura Maša se fotografirala s mnogim slavnim glumcima i pjevačima... Iako se Pariz Maši jako svidio, čim je sletjela u Zagreb, uzbuđeno je potrčala u zagrljaj roditeljima i bratu. Jedva je čekala da im sve ispriča i da im dade poklone.

Vidimo se na Fejsu!

Novi roman rado čitane autorice bavi se aktualnom temom - društvenim mrežama i razvijanju ovisnosti o njima. Glavna junakinja zagrebačka je tinejdžerica koja, poput većine današnje mladeži, stvarni život zamjenjuje virtualnim. Stvari se kompliciraju kad u susjedstvo doseli plavokosi Vedran, a još više kad odluči upoznati svoga virtualnog prijatelja... Pisan je čitko, jednostavno i optimistično, te budi nadu u sretne završetke, sugerirajući da je život čudesan i lijep.

objavio: Ljiljana Kostić   datum: 30. 1. 2018.