Novinarskim komentarom do županijskog Lidrana

''U šumi se možemo izgubiti, ali ne smijemo izgubiti šumu''

Gaia Fabris, učenica 7. b razreda naše škole na svim poljima postiže izvrsne rezultate.

Gaia polazi 5. razred Glazbenog odjela pri OŠ-SE "Rivarela" Novigrad. U klasi profesorice Andree Milohanić svira klavir. Na mnogobrojnim natjecanjima redovito osvaja nagrade. U nastavku školovanja velika joj je želja upisati Glazbenu gimnaziju.
Gaia  izuzetno uspješno i kvalitetno izvršava sve školske obveze i marljivo skuplja najbolje ocjene i u školskom imeniku.

Gajina kvaliteta  zadaća iz hrvatskog jezika mogla bi se mjeriti sa zadaćama gimnazijalaca. Izvrsnu ocjenu zaslužuje maštovit, slikovit i pismeno uredan  izraz koji progovara o Gajinoj načitanosti i obrazovnoj širini.

Učeći o novinarskom komentaru, Gaia je napisala komentar na televizijsku reklamu "U šumi se možemo izgubiti, ali ne smijemo izgubiti šumu". Kvalitetu novinarskog rada najprije su prepoznali njezini vršnjaci u razredu i nagradili je velikim pljeskom. Pljeskala je i Gajina profesorica hrvatskog jezika koja je rad uputila na Međuškolsko natjecanje Lidrano, smotru literarnog, dramskog i novinarskog izraza.

Lijepe vijesti stigle su iz Oprtlja s Međuškolske razine natjecanja; Gajin rad upućen je na županijsku razinu Smotre!

Čestitamo Gaji na svim uspjesima i želimo joj puno uspjeha u budućnosti!

Tekst: Ljiljana Kostić

Pročitajte i:
Županijska natjecanja [2016./2017.]
Školska natjecanja [2016./2017.]

Izvor: OŠ - SE "Rivarela"

objavio: Goran Orlić   datum: 30. 1. 2017.