Čarolija Malog princa u Istarskom narodnom kazalištu

"Čovjek samo srcem dobro vidi. Ono bitno, očima je nevidljivo."

Učenici osmih i šestih razreda, u pratnji razrednika i razrednica, prisustvovali su 19.12.2016. godine, u Istarskom narodnom kazalištu u Puli ,kazališnoj predstavi Mali princ izvedenoj prema knjizi koju je napisao Antoine de Saint-Exupery.

Uprizorenu priču "Mali princ" režirao je Renato Carola Gatica, a glavnu ulogu Malog princa uprizorio je Mark Marić, a avijatičara Darko Japelj.

Što je to doista važno? S tim pitanjem započinje putovanje Malog princa i naše u potrazi za odgovorima. Priča ne poznaje dobne ni vremenske granice. Priča je lijepo vizualizirana i bogata scena pružala nam je plejadu likova koje i danas susrećemo.

Mali princ komentira svijet oko sebe koji ga ispunjava čuđenjem, ali ne gasi njegov optimizam. Mali princ posjećuje čudne likove koji žive na dalekim planetama. Trajne ljudske vrijednosti uvijek su tu samo ih ne treba zaboraviti: PRIJATELJSTVO, DOBROTA, HRABROST, ZAJEDNIŠTVO...

Tekst: Gorana Grgurević
Priredila: Ljiljana Kostić

Izvor: OŠ - SE "Rivarela"

objavio: Goran Orlić   datum: 20. 12. 2016.