Sa(n)jam knjige u Istri

Posjetili smo Sa(n)jam knjige u Istri

Učenici i učenice sedmih razreda u pratnji učitelja Ilije, učiteljice Gabrijele i knjižničarke Ljiljane posjetili su Sa(n)jam knjige u Istri. Prošetali smo Pulom i upoznali najznačajnije znamenitosti najvećeg istarskog grada.

Na Sajmu su nas dočekali volonteri koji su nas proveli sajamskim prostorom, salonima i antikvarijatom. Najzanimljiviji je svakako bio obilazak Mornaričke knjižnice koja je dio Sveučilišne knjižnice u Puli, a smještena je u Domu branitelja u kojem se odvija i sami Sajam.
Knjižničarka Nives iz Sveučilišne knjižnice upoznala nas je sa bogatom i burnom poviješću Mornaričke knjižnice i njezinim vrlo vrijednim fondom, a imali smo priliku i vidjeti zanimljive knjige pisane različitim jezicima i pismima.

Nakon obilaska Mornaričke knjižnice sudjelovali smo u programu Likovni fenomeni Istre u sklopu kojeg su predstavljene dvije monografije: Labinski uzlet likovnosti (autorica Branka Arh) i Pictia (autor Rok Zelenko).
Monografije govore o dva različita grada, njihovim umjetnicima i periodu u kojem su stvarali, ali zajednička im je energija, volja i entuzijazam kojim su podignuli Grožnjan i Labin na vrlo visoku razinu umjetničkog djelovanja i stvaranja.

Vratili smo se u Novigrad prepuni dojmova, novih saznanja i zanimljivih činjenica koje smo doznali o kulturnoj baštini našeg zavičaja. Uživali smo u ugodnoj atmosferi Sajma i predivnom danu provedenom u sunčanoj Puli.

Tekst: Ljiljana Kostić

Pogledajte foto galeriju: >klik<

Izvor: OŠ - SE "Rivarela"

objavio: Goran Orlić   datum: 8. 12. 2016.