Tjelovježbom i radionicama kroz Dječji tjedan

Dječji tjedan uz brojne goste i aktivnosti: "Ljubav djeci prije svega!"

Povodom Dječjeg tjedna u goste su nam došli članovi i članice udruge "Mokar prst" iz Novigrada koji su za naše sedme i osme razrede pripremili zanimljivu kreativnu radionicu. Podijeljeni u četiri grupe naši učenici i učenice morali su osmisliti glazbu, plesnu koreografiju, scenografiju i kostime te nakraju sve spojiti u jedan glazbeni spot. Svaka grupa je u vrlo kratkom vremenu uspjela odraditi odličan posao i pokazati svoju kreativnost i dosjetljivost. Hvala Denisu, Jasmini, Davoru i Dragani na gostovanju te Društvu naša djeca Novigrad-Cittanova koje je omogućilo realizaciju radionice.

Dječji tjedan obilježili smo i zajedničkom tjelovježbom ispred naše škole. Uz vrtićarce/ke iz Dječjeg vrtića Tičići vježbali su naši učenici i učenice prvih i drugih razreda u pratnji njihovih učiteljica. Tjelovježba je započela s vježbama zagrijavanja i uz zanimljivu igru pod vodstvom odgajateljice Kristine Šverko, a nastavila se uz veseli ples pod vodstvom naše knjižničarke Ljiljane. Nakon puno plesa i skakanja, na kraju smo se istegnuli i spojeni u velikom krugu nekoliko puta glasno uzviknuli moto Dječjeg tjedna: "Ljubav djeci prije svega!"

Pogledajte foto galeriju: >klik<

Tekst i foto: Ljiljana Kostić

Izvor: OŠ - SE "Rivarela"

objavio: Goran Orlić   datum: 7. 10. 2016.