Što kad netko čini nešto što me smeta?

Održane radionice s ciljem prevencije međuvršnjačkog nasilja

U četvrtak, 4. listopada 2016. godine, na poziv psihologinje i pedagoginje, u OŠ Rivarela su gostovali volonteri i stručnjaci Centra Krugovi iz Zagreba. U jutarnjim terminima održane su četiri radionice "Što kad netko čini nešto što me smeta" za učenike nižih razreda s ciljem prevencije međuvršnjačkog nasilja i poticanja na nenasilnu komunikaciju među djecom.

Radionice su vodile učiteljica razredne nastave Sanja Fabijanić i sociologinja Tihana Pandl. Djeca su kroz igrokaze i primjere iz  života učila o potrebi zauzimanja za sebe, vlastitog stava, tehnikama očuvanja vlastite sigurnosti i jednom zdravom odnošenju prema vršnjacima.

Učenici su iskazali veliki interes, motivaciju i zadovoljstvo onime što su taj dan naučili. Predavač je bila Ivana Grabar, pedagoginja i integrativni gestalt terapeut.

Istoga dana u popodnevnim satima održano je predavanje za roditelje i učitelje na temu nenasilne komunikacije. Cilj je bio podučiti roditelje i učitelje kako usmjeravati djecu u radu i odgoju ka nenasilnoj komunikaciji i tehnikama rješavanja sukoba među vršnjacima.

Pogledajte foto galeriju: >klik<

Tekst: Gabrijela Debelić

Izvor: OŠ - SE "Rivarela"

objavio: Goran Orlić   datum: 6. 10. 2016.