Obilježavanje Hrvatskog olimpijskog dana

U ponedjeljak, 12. rujna povodom Olimpijskog dana svi su učenici i učitelji došli u školu u  bijelim majicama,  simbolu mira, prijateljstva i razumijevanja i prigodnim aktivnostima obilježili Olimpijski dan.

Učenici nižih razreda na sportskim su terenima odigrali nogometnu utakmicu i uvijek popularan graničar. Olimpijski krugovi i simbolika raznih sportova bili su tema likovnog izraza na asfaltu. Najmlađi učenici, spretni prvašići, radili su vježbe oblikovanja i ravnoteže, a nakon početnog zagrijavanja slijedile su štafetne i natjecateljske igre.

Učenici drugog razreda pogledali su power point prezentaciju o hrvatskim olimpijcima i porazgovarali o njihovim sportovima i uspjesima.

Hodanje je bila glavna aktivnosti za učenike viših razreda. Cilj je bio osvijestiti važnost hodanja i zakoračiti prema zdravom načinu života. Nakon hodanja učenici su ispunili anketni listić o povijesti olimpijskih igara, simbolici, sportovima kojima se bave, novigradskom zlatnom olimpijcu..

Ovaj je sportski dan prošao u vedrom raspoloženju i fer playu.

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 15. 9. 2016.