Sat povijesti u Muzeju Gallerion

Novigrad je privilegiran što kulturno-povijesnu baštinu obogaćuje i  Muzej Gallerion, pomorska zbirka austrougarske mornarice. Gallerion je 2007. godine osnovao dizajner i fotograf Sergio Gobbo koji je ujedno bio i domaćin učenicima osmog razreda na nastavi povijesti u Gallerionu.

Gospodin  Sergio Gobbo ugostio je početkom listopada učenike osmog razreda, a prostor Galleriona postao je na par sati prava učionica povijesti. Učenici su poslušali zanimljivo predavanje o postavi muzeja, a sam autor izložbe   ispričao im je nekoliko zanimljivih priča. Jedna od najzanimljivijih bila je priča o dvije žlice iz Prvoga svjetskog rata.

Učenici su od gospodina Sergia saznali nešto novo o već naučenom gradivu, i još jednom potvrdili da nastavne ishode s lakoćom upotpunjuje nastava na terenu.

Iva Hrnčić, 8. r.

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 23. 10. 2019.