Obavijest poslovnim partnerima-dobavljačima o elektroničkom izdavanju i primanju računa

Poštovani,

ovim putem obavještavamo dobavljače da sukladno Zakonu o elektroničkom izdavanju računa u javnoj nabavi („Narodne novine“ broj 94/18.), Pravilnika o tehničkim elementima, izdavanju i razmjeni elektroničkog računa i pratećih isprava u javnoj nabavi ( „Narodne novine“ 32/19), i u skladu s Direktivom Europskog parlamenta 2014/55/EU, Osnovna škola- Scuola elementare RIVARELA dužna je od 01. srpnja 2019. godine kao javni naručitelj, zaprimati i slati sve račune bez obzira na iznos, u elektroničkom strukturiranom obliku.

Jedine račune koje ćemo nakon 01.07.2019. godine moći prihvatiti kao pravovaljane su računi izdani u elektroničkom obliku sukladno europskoj normi poslani putem informacijskog posrednika i koji su dostavljeni Školi  putem centralne platforme za razmjenu eRačuna koju vodi FINA u svojstvu centralnog informacijskog posrednika, a na koju su se dužni povezati ostali informacijski posrednici.

Za sve potrebne informacije o načinima dostave elektroničkih računa prema centralnom sustavu Fine e Račun za državu, možete se obratiti poslovnici Fine, web stranici www.fina.hr u rubrici e Račun u javnoj nabavi ili kod drugih registriranih informacijskih posrednika.

S poštovanjem!

Ravnateljica:

Davorka Parmač,prof.

objavio: Eva Mofardin   datum: 11. 7. 2019.