« Prosinac 2019 »

Izvrsni rezultati brončanih odbojkašica
Autor: Sanja Pilat Federici, 16. 5. 2019.

Izvrsni rezultati brončanih odbojkašica

Odbojkašku ekipu naše škole čine djevojčice petih i šestih razreda. Odbojkašice redovito sudjeluju na svim sportskim ogledima nižući hvalevrijedne rezultate.

Na Županijskom prvenstvu osnovnih škola u svojoj kategoriji sredinom ožujka u Velom Vrhu osvojile su treće mjesto. U dinamičnim utakmicama djevojčice su s lakoćom odigrale prve dvije utakmice i na kraju ponijele titulu brončanih odbojkašica u Istri. Škola je tako, postala bogatija za pehar, a djevojčice se ponosno okitile medaljama.

Trenerica Marina Galić nije skrivala zadovoljstvo rezultatom i općim dojmom koje naše djevojčice ostavljaju na terenu. Djevojčice su možda i očekivale više, ali  tješi činjenica da petašice u sljedećoj godini imaju priliku ostvariti bolji rezultat. Čestitamo našim djevojčicama na županijskom srebru! Bravo Erin Radizlović, Gaia Koch, Morena Čakarun, Lana Šoštar, Marinela Juko, Astrid Andreašić, Vesna Žinić, Martina Jozić i  Chantal Radešić.

Treće mjesto bio je samo  dodatni vjetar u leđa i poticaj za nove sportske uspjehe koje su naše odbojkašice ostvarile od 10. do 12. svibnja  u Rovinju na Prvenstvu Hrvatske u maloj odbojci. Među 27 ženskih ekipa, Odbojkaški klub Novigrad u sastavu: kapetanica ekipe Erin Radizlović, Gaia Koch, Morena Čakarun, Lana Šoštar, Marinela Juko, Vesna Žinić,  Martina Jozić, Chantal Radešić, Hana Vukić i Lana Lalić, odigrale su odlične utakmice sva tri dana Prvenstva i na kraju osvojile visoko sedmo mjesto, najbolje od svih ekipa iz Istre.

Prvo mjesto pripalo je ekipi HAOK Mladost Zagreb, ekipi koju je jedino OK Novigrad pobijedio 2:0!

Čestitke curama odbojkašicama na osvojenim prvenstvima i iznimnom sportskom ponašanju!