« Listopad 2019 »

Učenici uživali u Danima projektne nastave
Autor: Sanja Pilat Federici, 7. 5. 2019.

Učenici uživali u Danima projektne nastave

Učenici nižih razreda proveli su dva dana prije Uskrsnih praznika u nešto drugačijoj nastavi koja se održala na igralištu, školskim hodnicima, na ušću rijeke Mirne. Temu Projektne nastave – Životinje-  dogovorili su sami učenici u dogovoru sa svojim učiteljicama.

Raznovrsne su i bogate bile aktivnosti, a učenici su ih zdušno i marljivo izveli i bili zadovoljni ishodima dvodnevnog učenja o životinjama. Na kraju drugog dana svoje su radove prezentirali u višenamjenskom prostoru škole. Slobodno možemo reći da su naši najmlađi učenici naučili o životinjama u  svim mogućim segmentima poimanja i života s dragim vrstama.

Pas, čovjekov najbolji prijatelj, Vode i životinje u zavičaju, Životinje kao mitološka bića, Kućni ljubimci, samo se neka od tema na Danima projektne nastave. Uz literarno likovne aktivnosti, proučavanja materijala i radu na terenu, učenicima je organizirano i predavanje vatrogasaca, predstavnika Udruge Read i veterinara. Posebnu pažnju i oduševljenje privukao je tarapijski pas o čijoj su važnoj ulozi učenici mogli čuti na predavanju.

Svi su razredi sudjelovali i odradili sljedeće teme:

- Prvi razredi: Tema-Pas čovjekov najbolji prijatelj

- Drugi razredi: Tema- Izmišljena priča i maske

- Treći razredi: Tema-Vode tekućice našeg zavičaja; Biljni i životinjski svijet (terenska nastava)

- Četvrti razredi: Tema-Životinje svijeta; Naši kućni ljubimci

1.b razred:

1.a razred:

2.a razred:

3.a razred:

3.b razred:

4.a razred:

4.b razred: