Mir i dobro - savjeti policije za sigurno rukovanje pirotehničkim sredstvima

Poštovani roditelji!

Ravnateljstvo policije Ministarstva unutarnjih poslova uz podršku Središnjeg državnog ureda za sport, Klinike za dječje bolesti Zagreb i Ministarstva znanosti i obrazovanja provodi preventivnu akciju Mir i dobro koja ima za cilj senzibilizirati i informirati javnost za rizike i opasnosti od nestručne i nepropisne uporabe pirotehničkih sredstava, savjetovati javnosti na koje načine smanjiti broj ozlijeđenih s posebnim naglaskom na djecu i mlade.

S obzirom na činjenicu da djeca osnovnoškolske dobi najčešće i najviše stradavaju tijekom božićnih i novogodišnjih blagdana, u vrijeme korištenja pirotehničkih sredstava, molimo Vas da pogledate brošuru  vezanu uz rizike i opasnosti korištenja pirotehničkih sredstava.

U prilogu dostavljamo brošuru Mir i dobro, pripremljenu od strane Ravnateljstva policije i link na edukativni video koji je dostupan poveznici:

Priloženi dokumenti:
Brosura_Mir_i_dobro.pdf (1.71 MB)

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 18. 12. 2018.