20 dana dobrote

"20 dana dobrote" projekt je Udruge hrvatskih učitelja razredne nastave Zvono.  "Pridruži se, volontiraj i sudjeluj" je moto cijele aktivnosti 20 dana dobrote. Ove godine u projektu sudjeluju  i učenici 3.b razreda naše škole.

Projekt je započeo 30. 11. 2018. i tijekom 20-ak dana  nizom aktivnosti približit će se ozračje  Adventa kakvo bi ono uistinu trebalo biti.  Cilj projekta je probuditi u učenicima ljubav i dobrotu te osvijestiti važnost međusobnog pomaganja i osjećaja solidarnosti prema onima kojima je to potrebno i koji su usamljeni u dane Adventa.

Neke od naših aktivnosti su: dan zagrljaja, izrada božićnih čestitki, pomaganje ukućanima više nego inače, sudjelovanje u humanitarnoj akciji, pidžama party, dan bez ekrana, igranje starih igara...

Osnovni ciljevi projekta jesu:  Prikupljanje sredstava u humanitarne svrhe onima kojima je to potrebno; razvijanje malih razrednih aktivnosti koje će poslužiti razvijanju atmosfere Adventa unutar razreda, poticanje učenika na što više zajedničkih organiziranih aktivnosti, poticanje na pomoć potrebitima (djeci bez adekvatne roditeljske skrbi, ugoženoj obitelji, osnovnoj školi za djecu s posebnim potrebama...).

Učenici s velikim oduševljenjem izvršavanju sve zadatke i sa zanimanjem iz dana u dan iščekuju nove.

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 14. 12. 2018.

Ovaj mjesec: 2006