Sedmaši na terenskoj nastavi u Puli

Terenska nastava u Puli ponudila je učenicima sedmog razreda raznovrstan i bogat edukativni program.

Prva učionica izvan učionice bilo je kino Valli gdje su učenici u sklopu školskog preventivnog programa pogledali švicarski  pustolovno – obiteljski  film „Dječak s planine“. Film opisuje život dječaka Urslija u Alpama. Priča je to o prošlosti, ljubavi i poštovanju običaja. Film otvara brojne teme; život u Alpama, siromaštvo, običaji, život s prirodom i životinjama. Poruka  filma je da  dobro uvijek pobjeđuje zlo.

Učenici su se s dobrim dojmovima o filmu uputili prema Domu hrvatskih branitelja na program HOP lektira. HOP lektira program je Sajma namijenjen učenicima viših razreda, prilagođen djeci i mladima koji odrastaju u vremenu kojim dominiraju vizualna kultura i interaktivni sadržaji. Tamo su, uz ostale istarske osnovce, bili na predavanju stripaša Stjepana Štefa Bartolića i moderatora Vladimira Šegadina. Zajedno su izradili  jedan  zanimljiv strip. U nastavku sajmovanja, učenici su razgledali sajamsku ponudu. Neki su se i počastili omiljenim naslovima.

Nezaobilazna destinacija za ručak bio je  Mc'Donalds nakon čega su učenici posjetili Centar za popularizaciju znanosti i inovacija Istarske županije. Tamo su se upoznali s voditeljem programa u fizikalnom laboratoriju. Profesor Turić predaje fiziku u Tehničkoj  školi u Puli.  Uz stručno vodstvo i kratko predavanje profesora Turića Rivarelini sedmaši izveli su nekoliko  pokusa, puno toga naučili i dobro se zabavili.

Zanimljiv nastavni dan s puno novih znanja, zadovoljstva i dobrog raspoloženja, zaključili su sedmaši.

Gregor Viktor Krebel i Dominik Krevatin, 7. razred

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 14. 12. 2018.